13 Ağustos 2020 Perşembe  
 
Ekibimiz

Melih Kurtuluş

ANT’ın kurucusudur. İlk gezici aracını 1991 yılında tasarlamış ve yapmıştır.
İşletme fakültesi mezunu olmasına karşın, küçük yaştan itibaren araçlara olan ilgisi ile her projesinde  amaca uygun araçların tasarımı ve uygulamasında uzmanlaşmıştır.

Bu konuya gönül veren içerisinde yurtdışında yaşayan, endüstri mühendisi, makine mühendisi, iç mimar, ses, ışık sistemleri uzmanı kişilerin oluşturduğu bir ekiple birlikte tasarımlarını ve uygulamalarını yapmaktadır.
Bugüne kadar sosyal Sorumluluk kapsamında birçok projeyi tasarlamış ve hayata geçirmiştir.

Aylin Kalafatoğlu

İstanbul Özel Kalamış Lisesi'nde tamamladığı orta ve lise eğitimi döneminden sonra İngiltere Londra'da Oxford College'ı , Ankara Üniversitesi D.T.C.F Dil Bilimi Lisans Eğitimini bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Bankacılık Enstitü Programına katıldı.

A.B.D. Washington D.C. George Washington Üniversitesinde Kampanya Yönetimi Events Management eğitimini tamamladı. Aldığı eğitimlerin doğrultusunda Amerikada Nebraska, Virginia, Maryland, Pennsylvania ve Washington DC de bu alanda yer alan çalışmalarda aktif rol üstlendi.

Satış ve Pazarlama Teknikleri konusunda eğitim programını yurt içi ve yurt dışında verdi. Uzun yıllardan beri Pazarlama İletişimi, Satış ve Pazarlama konularında sektörün lider firmalarında üst düzey yönetici olarak görev aldı.

Firmaların satış ve pazarlamaya yönelik Etkinlik Yönetimi ( Fuar, Kongre, Seminer, Eğitim organizasyonları vs. ) Dağıtım Kanalı oluşumu ve takibi, Toptan ve Perakende Satış, Pazar analizi, Pazar payı, Pay’ı korumak ve büyütmek, Yeni pazarlar bulmak, Operasyonel verimliliği revize etmek ve arttırmak, Ürün yönetimi ve gelişimi, Müşteri memnuniyetini artırma becerilerinin geliştirilmesi, Müşteri İlişkileri, Kurumsallaşma alt yapısının oluşturulması vb. alanlar da danışmanlık yapmaktadır.

Ulusal ve Uluslararası düzeyde Pazarlama İletişimi, Etkinlik Yönetimi, KOBİ Danışmanlığı ve Ticari destekler konusunda da birçok şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yurt içinde çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye olmasıyla beraber yurt dışında Uluslararası Kadın Yöneticileri Derneği, Women Information Network ve Washington Network Group üyesidir.

Tuğba Kalafatoğlu

İstanbul Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi’nin ardından A.B.D.’de University of Nebraska’da Siyaset Bilimi ve Uluslararası İşletmeyi  yüksek derece ile “Honors”   bitirdikden sonra A.B.D. Washington D.C. Georgetown Üniversitesi’nde Bryce and Harlow Business and Government Affairs Institute’u bitirdi. Master derecesini Uluslararası Hukuk ve Uluslararası İlişkiler dalında Georgetown Üniversitesi’nden aldı.
Uzun yıllardan beri yurt dışında ve yurt içinde Siyasi ve Yönetim Danışmanlığı’nın yanısıra; Uluslararası Siyasi Danışman, Lobbyist ve Fundraiser görevlerinde bulundu.

1996, 2000, 2004 ve 2008 Başkanlık seçimlerinde üst düzey seçim danışmanlığı, bir çok senatöre ve milletvekiline seçim ve politik danışmanlığının yanı sıra bir çok sivil toplum örgüt kuruluşları  ve Amerikan şirketleri için  bağış kampanyaları (fundraising), markalaşma (branding) ve Yönetim- Liderlik ve Organizasyon eğitimleri düzenlemiş, danışmanlık hizmeti vermiştir. A.B.D.’de Medya sektöründe Washington Times’da Uluslararası Proje Genel Müdürü ve Washington Post’da Siyasi Analist görevlerinde bulunmuştur.

Yöneticilik, Organizasyon geliştirme, uluslararası ticaret, ulusal & uluslararası pazarlarda marka değeri yaratma stratejileri, şehir markalaşması, performans, motivasyon ve verimlilik artırma konularında  Amerika, Latin Amerika, Avrupa ve Asyada  konferanslar ve eğitimler vermiştir.   Ayrıca birçok uluslararası konferensa keynote speaker olarak davet edilmiştir. Birçok uluslararası makalesi ve akademik çalışmaları basılmıştır.

A.B.D.’de 1997,1998 senelerinde Kim Kimdir ? Who’s Who Among Students In American Universities & Colleges’de seçilerek  yer almıştır. 2000 senesinde Yılın Genç Politikacısı, 2002 senesinde Yılın Kadını seçilmiştir. Ayrıca 2006, 2007, 2008, 2009 ve 2010 senesi için “Dünyada Kim Kimdir” – “Who’s Who in the World” - dünya genelindeki başarılı kişiler statüsünde seçilmiştir. 2006 senesinde “Outstanding Intellectual of the 21st CENTURY” ye 21.yy en başarılı kişisi seçilmiştir. Ayrıca Outstanding Intellectual of 21st CENTURY Madalyası  verilmiştir. 2007 senesinde Amerika’da “YILIN KADINI” –  “WOMAN OF THE YEAR” seçilmiştir. Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı “Who’s Who Among Executives and Professionals 2008-2009” a “ Who’s Who in Finance and Business” e ve  “Who’s Who in America” ya 2009  ve 2010 senelerinde seçilerek Amerika Birleşik Devletlerinde en başarılı kişiler statüsünde seçilmiştir.

Ekim 2008’de JCI tarafından Türkiye’de TOYP Siyaset, hukuk ve kamu yönetiminde  en başarılı genci ödülünü kazanmıştır, “ Outstanding Young Person of Turkey”.  Bütün ülkeleri geride bırakarak Eylül 2009’da Dünyada en başarılı genç ödülü kazanarak, Türkiye’ye Siyaset, hukuk ve kamu yönetiminde ilk defa Dünya Birinciliğine sahip olmasını sağlamıştır.  “Outstanding Young Person of the WORLD” in politics, law and government affairs.

Kasım 2008  yılında uluslararası sivil toplum kuruluşu olan “V♀TE Women in Politics” kurmuştur. Kendisi bu başarılı uluslarası kuruluşun hem kurucusu hem de başkanıdır. Daha kurulmasına 1 sene olmamasına rağmen dünyada çok başarılı olmuş ve dünyada her taraftan politikacı ve adaylarının desteğini almıştır. Amacı, dünyada ki kadın adaylara seçim kampanyalarına aktif olarak hazırlamak ve kazanmalarına yardımcı olmak bunun yanısıra gençlerinde politikada aktif rol almasını sağlamak. www.votewomeninpolitics.com

Halen A.B.D.’de DNG, WIN,ve ACA’ de yönetim kurulunda yer almaktadır.  2008-2009 yıllarında ACA – American Communication Association – Amerikan İletişim Derneğinin Başkanlığı görevinde bulunmuştur, ilk defa yabancı uyruklu biri başkanlık etmiştir. Ayrıca üniversite öğretim üyesidir.

Türkiye Georgetown Mezunlar Derneği Başkanı, Clinton-Gore  Derneği Üyesi, Pi Gamma Mu – International Honor Society for Social Science, Omicron Delta Gamma – The National Leadership Honor Society, Uluslararası Kadın Yöneticileri Derneği Üyesi, International Young Professionals Foundation, National Association of Female Executives, Washington Network Group, American Association of Political Consultants, the American Society of International Law, American Political Science  Association, International Political Science Association, Association of International Consultants, International Management Development Association, International Leadership Association, American Communication Association, World Affairs Council-DC, Academy of International Business, Young Professional in Foreign Policy, Women Foreign Policy Group  üyesi,  TFAS Alumni Ambassador’ dır.

Ayrıca 2008, 2009 ve 2010 senelerinde de AAPC (American Association of Political Consultants)ve Academy of International Business uluslararası ödüllerinde juri üyeliğinde bulunmuştur.

Şu anda Dünyada basılacak olan iki kitabı üzerinde  – Uluslararası Pazarlarda Markalaşma ve Ticaret (Cultural Impacts on Global Business) ve Seçime Hazırlık (Running for Office) konulu kitapları üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca 2010’da  Amerika’da basılacak olan Küreselleşme (Globalization) ve Çin’de basılacak olan City Marketing (Şehir Markalaşması) adı altında basılacak yayınları vardır.
 
 
Copyright © 2009. ANT ROAD SHOW. Her hakkı saklıdır. www.antroadshow.com